O nas

O nas ...

Do lasu ciągnęło mnie od najmłodszych lat. Na początku były to spacery z ojcem, wyprawy na grzyby i jagody. Z biegiem czasu zacząłem brać udział w nagonkach. Wówczas postanowiłem, że kiedyś to ja stanę po tej drugiej stronie w kapeluszu z piórkiem, z flintą u boku.

Marzenia – marzeniami, a życie – życiem. Praca zawodowa, rodzina i moje pragnienia odeszły na dalszy plan.

Pewnego razu realizując zlecenie u inwestora – myśliwego usłyszałem: „a ty nie chcesz do nas dołączyć...”. Nawet się nie zastanawiałem, od razu kiwnąłem głową na tak.
Kursy, szkolenia, staż i po kilkunastu miesiącach również należałem do grona myśliwych. Biorąc udział w kolejnym polowaniu, miałem okazję zobaczyć na czym polega praca z psami w lesie.

Postanowiłem, że będę miał psa. Zaczęły się poszukiwania odpowiedniej rasy – zastanawianie się jakie ma mieć cechy, czego od niego będę oczekiwał i co mu mogę zaoferować. Miał to być pies użytkowy, z którym będę pracował w lesie ale również pies przyjaciel całej rodziny.

Wybór padł na Gończego Polskiego. Po blisko dwóch latach poszukiwań wsiedliśmy w auto i pojechaliśmy na drugi koniec Polski, w Bieszczady po naszą BABĘ z Beskidzkiego Matecznika.

Od tego momentu zaczęła się nasza przygoda z Gończym Polskim. Zabawa, nauka posłuszeństwa, szkolenia, wystawy, zakładanie ścieżek i w końcu polowania.

Czas i praca mojej rodziny i moja włożona w wychowanie i szkolenie naszej BABY przyniosła efekty. Mamy znakomitego psa do polowań, tropowca, mającego sukcesy wystawowe a przede wszystkim przyjaciela.

W 2017 roku założyliśmy hodowlę Hunter’s Eye – Oko Myśliwego. Nazwa mówiąca sama za siebie – nasze psy będą dodatkowym okiem i pomocą w lesie.

Chcesz wiedzieć więcej?

napisz do nas a na pewno Ci pomożemy.
logo_grey_2.png
Hodowla Hunter's Eye
Robert Dryl
Leśna 25, 18-106 Turośń Kościelna

Obserwuj Nas

Copyright © Hodowla Hunter's Eye 2021. All Rights Reserved. Designed by Radosław Fiszer

Search